Пенкилер Форум
Септември 22, 2014, 10:15:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Горди, сме че сме сънародници на Кубрат Пулев

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обжалване на Акт !  (Прочетена 6069 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
neonman
Аспирант
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил
« -: Август 28, 2011, 11:01:39 »

Здравейте!  Ухилен

Имах една случка тези дни пътувайки по бул Стамболийски с една тъмно синя Опел АСтра ! И за да не я разказвам цялата ще пеистна опровержението , което скалъпих на акта , мисля , че ще стане ясно за какво става въпрос ! Моля дайте съвет , ще се трогне ли ОРГАНА от възражението и.....как да го оцветя още  Ухилен Мерси !
С две думи : пътувам по Стамболийски с един 30 годишен бус , пред мен тъмно синя астра , отпред спира трамвай , тя спира зад него в лявата лента ,аз леко я заобикалям отдясно и т.к на спирката няма никои и никои не слиза от трамвая , аз се движа бавно в дясна лента изпреварвайки спрялата астра.
Другото в възражението.....
А да : тоя от астрата явно се оказал голяма клечка , щото се обадил на диспечерката , тя на караулките  Шокиран и докато си чакам насфетофара на  цар Освободител и Раковска , слиза оня от вишката и право при мен на прозореца на буса  Ухилен Акта ми го съставят тея от вишката -които изрично са написали , че не са очевидци на станалото !  Като очевидец се е подписал само копелето - Желев , без др. свидетели на случката ! Тоя същия ме наклепал , че съм бил без колан и че едната ми задна светлина не светела  Шокиран.  Та тва е в основни линии....смятам, че няма как да просъществува тоя акт... като сме 3-ма с/у един евентоално в съда !
Мерси за мненията !

По долу прилагам текста на Възражението !

П.П: Мерси, Тошко, махнах личните данни !

* Vuzrajenie KAT.doc (30 KB - свалено 109 пъти.)
« Последна редакция: Август 29, 2011, 09:41:59 от neonman » Активен
Toshko
Администратор
Академик
Неактивен Неактивен

Публикации: 1554

Профил
« Отговор #1 -: Август 29, 2011, 09:14:59 »

Няма да хване декиш, защото никога не ги четат. Пак ще ходиш в съда.  Смотан
То ние сме станали като в Швейцария ве! Там като направиш така, става точно същото  Шокиран, например като хвърлиш кутийка от кола на магистралата през прозореца на колата, поне трима швейцарци се обаждат на полицията, която след много малко изниква от някъде, а тримата швейцарци спират и дават показания Ухилен

Между другото ако си виновен, по-добре не обжалвай. Правилно човека се е обадил на полицията. Всщност бедата е там, че в момента можеш да си изпатиш само ако направиш нарушението под носа на действащ полицай, а би трябвало да може всеки да ти издейства това.

Аз например няколко пъти съм сигнализирал за шофьори камикадзе по пътищата и никога не е имало ефект. Единия случай беше за една Тойота Хайлукс, която просто изхвърляше от пътя колите от насрещното... Обадих се на полицаите, съобщих, че кара като ненормален и по едно време гледам че са го спряли, спирам и аз като един швейцарец да ставам свидетел, а двете ченгета ухилени до ушите тъкмо му връчиха документите и оня си тръгна... Малей! Направих ги на маймуни тия нещастници!

Друг път на магистрала Тракия отдясно ме изпревари арабски двуетажен автобус, който се движеше с над 160  Шокиран Шокиран Шокиран действието се развива след тунела в посока София  Шокиран

Изпреварих го, спрях на караулката и докато се обясня с тъпото ченге оня профуча с над 100 покрай КПП-то  Смотан след това не са ме викали, което означава, че не са предприели нищо. Колко човека могат да загинат при катастрофа на огромен двуетажен туристически автопус каращ със над 160 просто не ми се гадае.

Между другото, редактирай си мнението, като махнеш прикачения файл и го замениш с такъв в който ЕГН-то ти е скрито. Също не те съветвам да си даваш трите имена в интернет! Ще преместя темата на някое по-подходящо място, защото иначе тука ще стане все едно има атака на спам ботове. Нали знаеш, че няма не глобен шофьор  Смотан
Активен

neonman
Аспирант
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Септември 26, 2011, 11:46:04 »

Тъъъъъъи.....ето как се развиват нещата по  въпроса ми.

1. Не пуснах възражение до КАТ с/у акта, тъй като няколко човека ми казаха , че не би имало смисъл от такова. Реших директно да подам такова към РС.
2. Днес бях в кат и ми казаха че имам 3 Шокиран издадени нак. постановл. Възможно ли е това на база на един акт ?
3. Не можах да се докопам до гишетата дето връчват НП. щото стана 16.30ч и спряха да дават номерчета.

Сега имам следните въпроси :

- Кога се връща контролния талон - когато си получавам НП ли? Длъжен ли съм да платя глобата веднага, преди да ми върнат контролния талон?
- Ако НЕ си получа лично и доброволно НП с/у подпис в кат , влиза ли в сила това НП , без да ми е връчено и ако -да , кога и при какви обстоятелства ?
- Срока за обжалване пред РС  на НП е 7 дни от връчването му - нали така ....... Ами ако не си го получа доброволно , на гише в кат , има ли начин по служебен път да ми се води връчено и от тази дата да тече този 7 дневен срок за обжалване пред РС?

Чудех се дали да си получавам тези НП доброволно и да се занимавам с обжалване .....защото :
- Как аджеба ще си съберат глобата , ако не я платя доброволно ?
- Въобще не ми пука , че синия талон не  би бил в мен ....
- Давността на НП е 2 години от установяване на нарушението , нали ? - няколо пъти съм се възползвал от тази вратичка в закона и съм се освобождавал от НП без последствия !
Или :
 Да си ги получа( да ми ги връчат ) на гише - ( ма тогава маи тряя си платя веднага глобите - така ли е ?) - и да обжалвам пред РС .....

Мерси предварително !
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 12:03:51 от neonman » Активен
bdd
Младши Научен Сътрудник
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« Отговор #3 -: Септември 27, 2011, 11:46:10 »

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2126821377

Колега,отговора на въпросите ти е в този "Закон за административните нарушения и наказания".НП може да се издаде и при най-скапано написания акт.Актът не е глоба,а само една констатация на нещо и затова акт няма как да се обжалва,може да само да възразяваш или да даваш допълнителни разяснения по случая.Актосъставителят не е нужно да бъде очевидец,важно е да има друг свидетел,който може да бъде и служебно лице.Акт,съставен на база официални документи,снимка от регламентирана камера с радар например,дори не е нужно да има и свидетели.Ако в определен срок не бъдеш открит на посочения от теб адрес,защото си го сменил с друг и не си осведомил наказващия орган,НП се счита за връчено.Системата е измислена да ти взема парите - или си плащаш глобата доброволно или отиваш в съда и там пак плащаш,като не е гаранция,че ще спечелиш.
Активен
Toshko
Администратор
Академик
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Септември 27, 2011, 12:28:22 »

Ей браво! Аз мислех да направя същото, да дам линк към ЗАНН.  Усмивчица

Тъъъъъъи.....ето как се развиват нещата по  въпроса ми.

1. Не пуснах възражение до КАТ с/у акта, тъй като няколко човека ми казаха , че не би имало смисъл от такова. Реших директно да подам такова към РС. - лошо, макар и безсмислено, това показва последователност пред съда
2. Днес бях в кат и ми казаха че имам 3 Шокиран издадени нак. постановл. Възможно ли е това на база на един акт ? - не, имаш си и стари
3. Не можах да се докопам до гишетата дето връчват НП. щото стана 16.30ч и спряха да дават номерчета.

Сега имам следните въпроси :

- Кога се връща контролния талон - когато си получавам НП ли? Длъжен ли съм да платя глобата веднага, преди да ми върнат контролния талон? - когато си получиш постановленията и си платиш глобите или когато бъдат отменени
- Ако НЕ си получа лично и доброволно НП с/у подпис в кат , влиза ли в сила това НП , без да ми е връчено и ако -да , кога и при какви обстоятелства ? - НЕ, освен ако не си стигнал до гишето и не си избягал, тогава съставят протокол за отказ и се води, че ти е връчено, понякога ти го извъртат тоя номер само ако са те усетили, че си бил в КАТ и си разбрал. това според мен е правилно!
- Срока за обжалване пред РС  на НП е 7 дни от връчването му - нали така ....... Ами ако не си го получа доброволно , на гише в кат , има ли начин по служебен път да ми се води връчено и от тази дата да тече този 7 дневен срок за обжалване пред РС? - виж предишната забележка, ако си се изнизал от гишето, ще ти тече срока от тази дата

Чудех се дали да си получавам тези НП доброволно и да се занимавам с обжалване .....защото :
- Как аджеба ще си съберат глобата , ако не я платя доброволно ? - принципно през данъчните или публичен изпълнител, на практика никак
- Въобще не ми пука , че синия талон не  би бил в мен .... - правилно, вземи си печат "обжалвано пред РС" върху НП и карай така ако искаш 5 години, не могат да ти го вземат както правят с изтеклите актове! И между другото, престани да си даваш синия талон  Намигване
- Давността на НП е 2 години от установяване на нарушението , нали ? - няколо пъти съм се възползвал от тази вратичка в закона и съм се освобождавал от НП без последствия !  - виж чл. 82 от ЗАНН от линка на БДД
Или :
 Да си ги получа( да ми ги връчат ) на гише - ( ма тогава маи тряя си платя веднага глобите - така ли е ?) - и да обжалвам пред РС ..... - НЕ! Можеш да обжалваш пред РС и без да си плащаш глобите, тогава получаваш печат върху постановленията и караш така до второ пришествие или докато ти изтече книжката  Смотан Също можеш да си платиш глобите и да се опиташ да си получиш талона след което да обжалваш и пак да караш с постановлението с печата. Имай предвид, че катаджийте са гъвкави и непрекъснато се адаптират към тия моди сред шофьорите, така че може и да не ти се получи  Смотан

Мерси предварително ! Моля!

И като заключение, ти си си чисто виновен и това, че са те наказали за нещо за което по принцип на повечето им се разминава не означава, че не си. Както казах съвсем справедливо са те глобили. Аз на твое място не бих си губил времето за обжалвам, бих си прибрал талончето и бих го прибрал на място далеч от катаджийски ръчички  Смотан

Поздрави!
Активен

neonman
Аспирант
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Септември 27, 2011, 02:14:47 »

.Системата е измислена да ти взема парите - или си плащаш глобата доброволно или отиваш в съда и там пак плащаш,като не е гаранция,че ще спечелиш.

Измислена , ма не съвсем ..... вярваш или не, аз до сега НЕ съм плащал НП , макар, че са ми издавани доста през годините Намигване

Тошко , ако обжалвам пред РС, давностният срок от 2(3) год важи ли и от кога започва да тече ( ако РС потвърди НП ) ?
Активен
bdd
Младши Научен Сътрудник
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« Отговор #6 -: Септември 28, 2011, 10:56:30 »

Аз пък преди няколко години си платих глобите по фиш,написани преди деноминацията на парите.Когато купувахме Рено Сценик-а собственикът му лежеше на същата кълка и не си беше плащал данъците на колата 3 години.Нищо от това му задължение не беше отпаднало.Наложи се да плати и тогава нотариуса узакони сделката.В сегашния ти случай не виждам как при излязло НП ще ти удължат срока на акта,който замества контролния талон.До две години може да получиш и още глоби за това,че шофираш без талон или заместващия го акт.Когато задълженията ти към държавата станат достатъчно голяма сума,оправдаваща да се заведе дело,може да имаш посещение от "Агенция за държавни вземания".Все пак ти си знаеш,щом досега са ти отпадали задълженията по давност може пак да пробваш.
Активен
Toshko
Администратор
Академик
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Септември 29, 2011, 12:45:00 »

.Системата е измислена да ти взема парите - или си плащаш глобата доброволно или отиваш в съда и там пак плащаш,като не е гаранция,че ще спечелиш.

Измислена , ма не съвсем ..... вярваш или не, аз до сега НЕ съм плащал НП , макар, че са ми издавани доста през годините Намигване

Тошко , ако обжалвам пред РС, давностният срок от 2(3) год важи ли и от кога започва да тече ( ако РС потвърди НП ) ?

Малко двусмислено съм се изразил, като казвам, че отиваш в съда и там пак плащаш, имам предвид, че за да си получиш талончето, плащаш глобите, вземаш си талончето и обжалваш наказателното постановление, след това ако спечелиш правиш опити да си вземеш парите обратно от кат.  Смотан Смотан Смотан А можеш да направиш нещо още по-яко, да се опиташ да направиш прихващане с глобите, които са ти се натрупали през това време  Смотан Смотан Смотан

Има много просто решение на проблема! Спираш да си даваш синьото талонче и по този начин спираш да ходиш в КАТ в крайна сметка!

Сетил съм се какво могат да направят катаджийте по въпроса и се чудя, защо още не са го направили, а ни тормозят с талончета и принудително агонизиране в миризливата им чакалня. Решението се нарича ПРИНТЕР  Смотан Смотан Смотан , така и така имат връзка с централата, наказателните постановления са само текст, обикновенно под 1 килобайт (една страница стандартно в чист текст е 1024 байта), тоест никакъв проблем за пренос по радио честота, да сложат по един принтер в патрулките и като те спрат за проверка, да прокарват книжката през машина, която я чете автоматично (има такива по някои пропуски на ведомства) и онова автоматично да изплюва колкото наказателни постановления са ти се събрали. Няма как да избягаш, защото катаджийте ще съставят протокол за отказ и НП влиза в сила. И да вземат най-после да се разберат с данъчните, да им събират глобите, както апропо беше до преди 10 години!

Между другото аз от едно време насам започнах да си плащам глобите и се чувствам много добре! Самото плащане никак не ми харесва, обаче като ме спипат да ходя да вися в КАТ, гледам да се измъкна възможно най-бързо, плащам, прибирам талончето, бягам, крия талончето и евентуално обжалвам най-несправедливите наказателни постановления. Успеваемостта ми е 100% от обжалваните НП. Обаче обжалвам само когато наистина не са прави. Например има такива дървета, като тия дето ме глобиха за скоростта на задната кола и отказаха да посочат къде се намират спрямо знака, въпреки, че възразих в акта че отказват и имаха още място да пишат. Или като ония, дето ме глобиха за каране в насрещното по булевард без насрещно, като съм започнал ляв завой 6 метра по-рано... това всичкото го установиха, като се намираха на 50 метра след завоя  Смотан Аз просто разпечатах на съда сателитна снимка с мащаб и показах на съда къде са стояли и какво са могли да видят, тоест нищо, съда почти ги напсува и така... Обжалвах и спечелих и когато ме цапардосаха отзад и катаджийте ме ме глобиха. И това са ми трите обжалвания, като съм спечелил и трите изцяло на основания по същество, без хитрости, дребни грешцици или на основание процесуални нарушения. И трите акта описваха невъзможна или невярна фактическа обстановка.

Синия талон на старата ми книжка до последно си стоя у мен, даже карах с изтекла 11 месеца, обаче ме прецакаха със смяната на документите, малко не успях да устискам да се добера до новата кижка, без при смяната да ми набутат наказателни постановления. А кофтито, е че ти издават новата книжка, ама не ти дават новото талонче. А новата книжка ти я дават след като си платиш всички глоби... а талончето не ти го дават, ако имаш НП за отнемане на свидетелството за два месеца, докато не си спечелиш делото, дори и да си си платил глобите. Е спечелих си го, обаче служебната им поща просто не съществува и трябва да си носиш решението сам.
Та, аз с тия повече нищо общо не желая да имам, ТЕ ТАЛОНЧЕТО МИ ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ГО ВИДЯТ! Винаги съм го давал само след като полицая ми се закълне, че не ме е спрял за нарушение, а само за проверка  Смотан А дори и с нарушение да съм, като не го дам и ме пускат, понеже знаят, че ще изхвърля акта!

Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

neonman
Аспирант
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Септември 30, 2011, 01:43:37 »

Малко двусмислено съм се изразил, като казвам, че отиваш в съда и там пак плащаш, имам предвид, че за да си получиш талончето, плащаш глобите, вземаш си талончето и обжалваш наказателното постановление, след това ако спечелиш правиш опити да си вземеш парите обратно от кат.  Смотан Смотан Смотан А можеш да направиш нещо още по-яко, да се опиташ да направиш прихващане с глобите, които са ти се натрупали през това време  Смотан Смотан Смотан

Има много просто решение на проблема! Спираш да си даваш синьото талонче и по този начин спираш да ходиш в КАТ в крайна сметка!

Аз също не си го давам, даже когато съм в нарушение ИЗОБЩО не давам никакви документи ( под предлог ,че съм ги забравил) - при което те са с вързани ръце ...по закон трябва да ме водят в РУ за изясняване на самоличност, но... никой патрул не приема това сентусиазъм Намигване ...и след кратък разговор иевентоален подкуп от 5-10 лв ме пускат по живо по здраво !

Но ! в този спец случай , когато ме спря тоя от караулката и ме накара да чакам нареждания, леко ме респектира , пък и реших, че няма как някои да ме глоби за нарушение , извршено на 2-3 км от него, без тои да го е видял лично ....е сбърках - вече взема ли си талона ПОСМЪРТНО не бих го дал !  Както и да е !

Не ми каза обаче следното :

Ако обжалвам НП ,без да го плащам , съда го потвърди НП.....    то влиза в сила !
Има ли пак давностен срок на това постановление след като е минало през съда или няма ? И какъв е -ако има пак ли 2(3)г.
Благодаря !
Активен
Toshko
Администратор
Академик
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Септември 30, 2011, 09:07:36 »

На чл. 82 не му пука дали се туткате в съда или не  Намигване

Има разлика обаче, между връчените и влезли в сила НП, които не са изпълнени и не връчените, но издадени НП. При не връчените давността е малко по-дълга.
Зтова вместо да се мъкна с години с изтекли актове и подпечатани НП, плащам прибирам и бегам. Както казах, това ми се случи точно веднъж, защото ми изтече книжката.
Активен

^Del^
Ст. Н. С. К. Н.
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2011, 04:05:44 »

Малко двусмислено съм се изразил, като казвам, че отиваш в съда и там пак плащаш, имам предвид, че за да си получиш талончето, плащаш глобите, вземаш си талончето и обжалваш наказателното постановление, след това ако спечелиш правиш опити да си вземеш парите обратно от кат.  Смотан Смотан Смотан А можеш да направиш нещо още по-яко, да се опиташ да направиш прихващане с глобите, които са ти се натрупали през това време  Смотан Смотан Смотан

..........

Aко представиш документ,че обжалваш в съда,ти дават входящ номер с който на гишето служителката (поне в Хасково е служителка,не служител) ти бие един печат и си джъткаш с актчето.На мен ми го заверяваха по за два месеца,докато свърши делото!
Таксата за делото,ако го загубиш е 50лв! Ако смяташ,че си прав и имаш свидетели може да се пробваш в съда! Ако обаче нямаш свидетели - забрави,упражнението е напълно излишно Засрамен

Каква е сумата определена от НП ако не е тайна?
Активен

Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!
Toshko
Администратор
Академик
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2011, 05:26:33 »

И що са те прекарали така? Акта се презаверява, само ако е издаден в друг град и наказателното постановление още не е пристигнало. Като пристигне НП и го обжалваш, получаваш печат върху самото НП, който е безсрочен и никой няма право да ти взема НП-то и караш така докато ти омръзне, дори да си загубил делото.
Освен това обжалваемият административен акт е наказателното постановление, а не АУАН (акт за установяване на административно нарушение). АУАН се издава от установяващият орган и служи за основа на административното производство пред наказващият орган, което е не присъствено по принцип и можеш да вземеш участие в него само ако подадеш възражение.
Активен

^Del^
Ст. Н. С. К. Н.
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2011, 07:58:45 »

мамка им - наиграли са ме Шокиран  На всичкото отгоре,акта беше незаслужен... и за капак загубих в съда Ухилен Смотан
Активен

Your ass must get jealous of all the shit that comes out of your mouth!
Toshko
Администратор
Академик
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2011, 08:15:33 »

Мръсници са големи, непрекъснато се нагаждат на номерата на шофьорите  Смотан В крайна сметка това им е работата де.
Лошото е че и полицията е като обществото... мързелива и некадърна  Смотан На мен винаги ми пишат незаслужени актове, а когато нарушавам как си требе, няма кой да ме глоби и затова се ядосвам  Смотан
Другия път преди да си дадеш синьото талонче, питай дали си спрян за нарушение или по любов, ако е без нарушение им го дай. Ако е със нарушение рискуваш допълнителна глоба от 10 лева и никога да не ти се наложи да ходиш в КАТ да мизеруваш и да получаваш НП и да им търпиш глупостите...
И всичко това се налага, защото са толкова корумпирани, че и сами го осъзнават и сами са си забранили да издават фишове на пътя и да вземат пари за глоби на място. И защото харчат луди пари за глупости, а нямат елементарни принтери и връзка с интернет база данни в тъпите си патрулки!

Хубоо бе! Хванете ме и ме глобете веднага, не ме правете жертва на всички следващи, които ме спрат през следващият най-малко един месец и после пленник в скапаната ви чакалня! Щото всички знаем, като те спрат с акт, как веднага започват да изнудват  Намигване Обратното също е вярно, като те спрат без синьо талонче и в 90% от случаите те пускат, дори да имаш дребно нарушение, защото знаят, че нищо не могат да ти направят и никаква сила не може да се закара в миризливия КАТ да си получиш наказателното постановление!

Ухилен
Активен

neonman
Аспирант
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2011, 09:52:50 »

Малко двусмислено съм се изразил, като казвам, че отиваш в съда и там пак плащаш, имам предвид, че за да си получиш талончето, плащаш глобите, вземаш си талончето и обжалваш наказателното постановление, след това ако спечелиш правиш опити да си вземеш парите обратно от кат.  Смотан Смотан Смотан А можеш да направиш нещо още по-яко, да се опиташ да направиш прихващане с глобите, които са ти се натрупали през това време  Смотан Смотан Смотан

..........

Aко представиш документ,че обжалваш в съда,ти дават входящ номер с който на гишето служителката (поне в Хасково е служителка,не служител) ти бие един печат и си джъткаш с актчето.На мен ми го заверяваха по за два месеца,докато свърши делото!
Таксата за делото,ако го загубиш е 50лв! Ако смяташ,че си прав и имаш свидетели може да се пробваш в съда! Ако обаче нямаш свидетели - забрави,упражнението е напълно излишно Засрамен

Каква е сумата определена от НП ако не е тайна?

Такаааа, ново 20 и няколко нови въпроса  Ухилен

1. Делл, кога и как се плащат тея 50 лв , ако загубиш в съда - какъв е механизма та да ме накарат да ги дам ?
2. На въпроса на Делл: не знам колко ми е НП., тъи като не съм го получил още, макар и да е минал 1,5 месеца от акта !
Ще си го получа като имам път към Дървеница -не и преди това Намигване
3. Вчера се сетих , че книжката ми изтичаше към края на год  Смотан- и кво да видя - тя изтекла на 28 09 2011  Ухилен
И.....след като ходих до районното , се оказа , че ако там не мога да представя син талон, не мога там ( в РУ ) да подам документи за ново свидетелство  Смотан- трябвало в кат да ги подавам !

Сега  въпроса : Тъй като предполагам , дори и да подам документи за подновяване на книжката, онея тъпаци няма да ми я дадат преди да съм си платил НП , та :
Ако обжалвам , и ми сложат печат на НП .... пак ли ще ми откажат да ми дадът книжката и ако - да с какво право...... та делото може да се проточи месеци - това означава да ме държат през това време без книжка !!!!
Или ще им се наложи да ми дадат новата книжка( макар и без син талон ) - след като обжалвам- и това може да отнеме месеци  Завърти очи

Делл : ****************************  Ухилен - които случаино са били на кръстовището и се кълнът , че съм бил с колан и съм спрял на пешеходната пътека  Смотан

Поздрави !
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 10:51:47 от Toshko » Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: